Selvlysende Refleks fra Softreflector - Glow Hand

Softreflector® selvklæbende og selvlysende refleks. Sjov fluorescerende refleks, som lyser AF SIG SELV i mørket i op til 8 timer. Derudover fungerer den selvlysende refleks som almindelig refleks, der reflekterer lys fra lygter m.m. Det giver selvsagt en ekstra sikkerhed. Selvklæbende refleks til at sætte på støvler eller overtøj. Refleks klistermærker skinner i mørket og gør dig synlig for andre. De selvklæbende reflekser er beregnet til brug for uelastiske materialer/tekstiler og er derfor meget egnede til støvler, overtøj og tasker. Den selvklæbende refleks kan vaskes ved 30 grader. De selvklæbende reflekser er EN 13356 godkendt og i 3M Scothclite refleksfolie.
  • Selvklæbende og selvlysende refleks fra Softreflector® - (Selv)lysende hånd
  • Selvklæbende refleks som lyser af sig selv i mørket (er selvlysende) i op til 8 timer
  • Selvklæbende reflekser til flade aflange flader uden stretch - f.eks. barnevogn, tasker, cykel
  • Hver refleks måler ca. 7 x 8 cm.
  • Refleksen vil have maximal fluorescerende effekt (op til 8 timer), hvis den er maximalt 'opladet' af fuldt dagslys eller indendørs lys; har den stået i mørke fungerer den alene som refleks og genspejler lys
  • Den selvlysende refleks skal 'sætte sig fast' i 36 timer før den tages i brug første gang
  • Godkendt efter EU standard for reflekser til personer (EN13356)
  • Designet af Softreflector® - høj kvalitet, cool design
  • Refleksmærke med 3M Scothlite refleksfolie i høj kvalitet
  • Tåler maskinvask ved 30 grader når den sidder fast
Udsolgt
- Fri Fragt over 198,-

Beskrivelse

Med reflekser på tøjet nedsætter du risikoen for at blive involveret i et trafikuheld med 85 %. Softreflector® er et estisk firma, der startede i august 2003. Den bærende idé dengang og i dag er at lave reflekser, som er er af høj kvalitet men samtidig er innovative og trendy. Reflekser behøver ikke kun være et praktisk - og måske kedeligt - vedhæng; det kan også være cool. Softreflector® reflekserne er lavet af højkvalitets microprismatisk refleksfolie fra 3M Scothclite og er CE EN13356 certificeret. Refleksfolien er således godkendt i henhold til den europæiske standard for reflekser til personlig brug (EN 13356). Softreflector® reflekser er kendetegnet ved at være bløde og i lækkert design - et cool og uundværligt vedhæng i mørket. Jo flere reflekser du bærer - desto lettere er du at se i trafikken!

Specifikationer

Pris 18,00 kr.
SKU RSG-015.1
barcode 4742411009536
Mærke Softreflector
Skriv din egen anmeldelse
Du anmelder: Selvlysende Refleks fra Softreflector - Glow Hand
Din bedømmelse:
Indlæser...

Din anmeldelse er indsendt til gennemgang.