
calcActive())">
Regntøj fra Mikk-Line - Blå violet
As low as:
0,00 kr.
vejl.
As low as:
Regntøj fra Mikk-Line der er åndbart, vindtæt- og vandtæt. Regntøj fra mikk-line med tapede sømme overalt og med ultra-blød PU coating og blød fleece linning i hætte og nakkestykket og dermed meget komfortabelt at have på. Regnjakke fra Mikk-Line med gennemgående lynlås samt lommer foran. Regntøj fra Mikk-line med reflekser på alle bevægelige steder, hvilket giver god synlighed i trafikken. NB! REGNBUKSERNE ER MED SELER T.O.M. STR 98 - herefter er der elastik i taljen.
Regntøj fra Mikk-Line er testet til et vandsøjletryk på 8.000 samt en åndbarhed 2.000
Regntøj fra Mikk-Line med aftagelig hætte med trykknapper
Navneskilt i nakken
Elastik ved ærmåbningerne
Beskrivelse
Regntøj skal være åndbart når børn er aktive og leger i regnvejr - eller bliver barnet fugtigt og dermed koldt. Regntøj fra Mikk-Line regntøj er åndbart og derfor kan regntøjet i våd tilstand få en boblende overflade.
Den boblende overflade er et positivt tegn på, at regntøjet ånder når dit barn er aktivt og viser netop at Mikk-Line regntøj er åndbart. Det har ingen indflydelse på regntøjets holdbarhed, og når regntøjet er tørt igen, vil overfladen på regntøjet blive glat igen.
Specifikationer
SKU | 3330-706 |
---|---|
Mærke | Mikk-Line |