
calcActive())">
Hængerefleks fra Softreflector - Monkey Girl
Udsolgt
18,00 kr.
vejl.
Softreflector® design refleks brik i super cool design og høj kvalitet til at hænge på tøjet, tasker, osv. Softreflector® laver reflekser i rigtig cool design der samtidig sikrer, at du eller dit barn bliver set i mørket. Bliv set i mørket med reflekser. Med reflekser på tøjet nedsætter du risikoen for at blive involveret i et trafikuheld med 85 %. EN 13356 godkendt højkvalitets microprismatisk 3M Scothclite refleksfolie.
- Blød refleks brik fra Softreflector® - Monkey i pink
- Refleksbrik med sød abe - pink eller pink camo (udseende varierer)
- Refleksbrik til at hænge på tøj, tasker, huer, osv. - bliv set!
- Refleksbrikken måler 7,2 x 6,7 cm
- Godkendt efter EU standard for reflekser til personer (EN13356)
- Designet af Softreflector® - høj kvalitet, cool design
- Refleksbrik med 3M Scothlite refleksfolie i høj kvalitet
- Bliv set i mørket og reducer din risiko for uheld markant
- Farverne på refleksbrikken varierer alt efter lysets vinkel og styrke
Beskrivelse
Med reflekser på tøjet nedsætter du risikoen for at blive involveret i et trafikuheld med 85 %.
Softreflector® er et estisk firma, der startede i august 2003. Den bærende idé dengang og i dag er at lave reflekser, som er er af høj kvalitet men samtidig er innovative og trendy. Reflekser behøver ikke kun være et praktisk - og måske kedeligt - vedhæng; det kan også være cool.
Softreflector® reflekserne produceres i Estland og er lavet af højkvalitets microprismatisk refleksfolie fra 3M Scothclite og er CE EN13356 certificeret. Refleksfolien er således godkendt i henhold til den europæiske standard for reflekser til personlig brug (EN 13356).
Softreflector® reflekser er kendetegnet ved at være bløde og i lækkert design - et cool og uundværligt vedhæng i mørket.
Jo flere reflekser du bærer - desto lettere er du at se i trafikken!
Specifikationer
Pris | 18,00 kr. |
---|---|
SKU | 4742411000076 |
barcode | 4742411000076 |
Mærke | Softreflector |